Türkan Erdem, farklı ölçeklerde ve farklı coğrafyalarda, yurtiçi ve yurtdışında (Rusya-Sibirya, Yamal ve Chukotka özerk bölgeleri, Gubkinsky, Bulgaristan-Sofya, Azerbaycan-Bakü, Irak-Diwaniyah, Surinam, Guyana, Ürdün-Amman, Suudi Arabistan-Jizan) yer alan, konut, hastane, eğitim binaları, alışveriş merkezleri, ofis ve karma kullanım binalara ait peyzaj alanlarından, kentsel meydanlar ve rekreasyon alanlarına kadar uzanan geniş bir yelpazede deneyime sahiptir.

Ayrıca, peyzaj restorasyon alanları, maden ocakları ıslahı, yağmur bahçeleri, biyolojik gölet sistemleri, çatı bahçe sistemleri ve yeşil kuşak tesisi gibi özel uzmanlık alanlarında da araştırma ve çalışmaları bulunmaktadır.

Ofisimizde; Proje ve grafik standartları olarak “ASLA” (American Society of Landscape Arhitects) standartları esas alınmıştır. Teknik şartnameler ise “CSI (Construction Specifications Institute) Master Format” standartlarına göre hazırlanmaktadır.

Uzmanlıklarımız;

 • Tasarım ve Projelendirme Hizmetleri;
     • Yapısal peyzaj alanlarının diğer disiplinlerle koordineli bir şekilde tasarlanması,
     • Altyapı-üstyapı süperpoze çalışmaları.
     • Yüzeysel ve toprakaltı drenaj sistemlerinin tasarlanması ve alt yapı koordinasyonunu sağlayacak detay çalışmaları.
     • Bitkisel materyal bilgi zenginliği; tundra, tropik, sub-tropik, Akdeniz ve kurakçıl iklim bitki örtülerine ait çok sayıda bitki türlerinin; yaşam alanı nitelikleri, bitki sosyolojisi ve çevre psikolojisi etkileri ile birlikte değerlendirilmektedir.
 • Ekoloji-ekosistem, botanik, dendroloji, entomoloji, fitopatoloji, bilgi ve tecrübemiz ile zenginleştirilmiş “Ekoloji Raporu” çalışmaları ve danışmanlık hizmeti.
 • Proje yönetimi.
 • Bütçe planlama.

 

Türkan Erdem Peyzaj Mimarlık ve Tasarım Atölyesi olarak;

Amacımız, sürdürülebilirlik kapsamında daha güzel çevreler tasarlayarak şehir, doğa ve insan arasındaki uyum ve sınırları korumak.

ve

İnanıyoruz ki bir peyzaj projesi, coğrafya, ekoloji, altyapı ve üstyapı ile iyi entegre olmalı,

Geniş ve çeşitli beklentiye sahip kullanıcı taleplerine bugün ve gelecekte cevap verebilmeli.

 

ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

  
 

Bu sitede yer alan içeriğin tüm hakları saklıdır. Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.
Copyright © 2013. Türkan Erdem